Főoldal > Hírek
Gazdasági közeledés Kínához: a lehetőségekről beszélt Apjok Norbert
2018.05.15. | gazdaság

A kínai gazdasági partner-lehetőségekről beszélt Apjok Norbert, az RMDSZ parlamenti képviselője hétfőn, Háromszéken.

Irodalmi kavalkád a kolozsvári városfalaknál – sikeresen zárult a 8. Kolozsvári Ünnepi könyvhét
2018.05.14. | Kultúra

Vasárnap este zárult az RMDSZ, a Romániai Magyar Könyves Céh és a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése által szervezett 8. Kolozsvári Ünnepi Könyvhét, amelynek idén is a Fogoly utca adott otthont május 10–13. között. A négynapos rendezvényen a hagyományos programok mellett megzenésített irodalmi művekkel, színházi előadásokkal, zenével, könyvbemutatókkal, rengeteg irodalommal és lufi-tekergető bohócokkal találkozhattak a könyv szerelmesei.

Novák Csaba Zoltán: átláthatóan és az egyetemek versenyképességét figyelembe véve kell leosztani a tandíjmentes helyeket
2018.05.14. | Oktatásügyek

Tévesnek és elhibázottnak tartjuk azt az elképzelést, amely mentén a tanügyminisztérium elosztaná a felsőoktatási intézmények között az államilag támogatott helyeket, és amely hátrányosan érinti az ország nagy múltú egyetemeinek jó részét. Feltétlenül szükségesnek tartjuk a szaktárca leosztási tervezetének újragondolását oly módon, hogy annak fő szempontja az átláthatóság és az egyetemek színvonala, versenyképessége legyen, illetve a nagy hagyománnyal rendelkező felsőoktatási intézmények erősítése. Értékelendőnek tartjuk, hogy a tanügyminiszter elleni egyszerű indítvány beterjesztői fontosnak tartják felhívni a felsőoktatási problémára a figyelmet, ugyanakkor következtetéseik, megoldási javaslataik felszínesek. Nem a tárcavezető félévente történő leváltása fogja megoldani a felsőoktatás problémáit. Álláspontunk szerint jelen pillanatban célravezetőbb azt sürgetni, hogy a kormány illetékesei végezzék el a lehetséges korrekciókat, és az elkövetkezőkben vegyék figyelembe a felsőoktatási intézmények valós igényeit. Ezért az RMDSZ mielőbbi méltányos és átlátható szempontok alapján történő újraosztást kér, a tanügyminiszter leváltását célzó egyszerű indítványt nem támogatjuk” – fogalmazott Novák Csaba Zoltán szenátor hétfőn a szenátus plénumában a tanügyminiszter ellen beterjesztett egyszerű indítvány kapcsán.

Elárasztották a könyvek a Fogoly utcát
2018.05.11. | Kultúra

Május 10 én megnyitotta kapuit a 8. Kolozsvári Ünnepi Könyvhét, az RMDSZ, a Romániai Magyar Könyves Céh, valamint a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése szervezésében.  Az ünnepi megnyitón köszöntőbeszédet mondott: H. Szabó Gyula, a Kriterion Könyvkiadó igazgatója, Markó Béla, a Kós Károly Akadémia Alapítvány elnöke, Oláh Emese, Kolozsvár alpolgármestere, és Mile Lajos Magyarország kolozsvári főkonzulja.

Működésével kapcsolatos újabb pénzügyi adatokat hozott nyilvánosságra az RMDSZ
2018.05.11. | Aktuálpolitika

A közigazgatási bíróság döntésének eleget téve az RMDSZ közzétette a Kisebbségi Tanácstól kapott költségvetési támogatás elköltésére vonatkozó adatokat.

Felhívás – az RMDSZ magyar szakembereket toboroz Románia EU-s elnökségének időszakára
2018.05.13. | Európai Unió

2019. január elsejétől Románia veszi át fél évre Európa Tanácsának elnökségét. Fontos időszakban kerül az ország a Tanács élére: nemcsak Európa biztonsága, versenyképessége kerül terítékre, hanem az Uniónak azon is dolgoznia kell, hogy megerősítse az európai identitástudatot, miközben Nagy-Britannia kilép az EU-ból, és május végén európai parlamenti választásokat is szerveznek.

Kelemen Hunor: minden szebbnek látszik, ha rájövünk, milyen lenne a világ irodalom és könyvek nélkül
2018.05.11. | Kultúra

Hosszú ideig, tulajdonképpen addig, amíg emberi élet lesz a földön, együtt fogunk élni a könyvvel, annak minden formájával, a nyomtatott és digitális változatával, a hangoskönyvvel és azzal is, amelyről ma még nincs elképzelhető tudásunk. És ez így van rendjén. Az eszközök sohasem lesznek hibásak azért, hogy miként és mire használjuk őket – hangsúlyozta a 3. Csíkszeredai Könyvvásár megnyitóján Kelemen Hunor.

Apjok Norbert: arra biztatom a magyar fiatalokat, hogy jelentkezzenek a rendőrakadémia magyar közösség tagjai számára fenntartott helyeire
2018.05.09. | Képviselőház

Május 25-ig lehet jelentkezni a rendőrakadémia 2018-as tanévre meghirdetett helyeire. Apjok Norbert RMDSZ-es képviselő, az alsóház közrendészeti bizottságának tagja minden magyar fiatalt arra biztat, hogy éljen a magyar és más nemzeti kisebbségekhez tartozó diákok számára fenntartott helyek lehetőségével.